רכז תרבות? חגי ישראל

חייגו עכשיו לתחיה ויואל 054-2023531 ואתם מסודרים.

מה אנחנו מציעים?  

תכניות מיוחדות לחגי ישראל –
שילוב של מסורת וחידוש  
שירה בציבור מתובלת בתכני החג:

• ראש השנה
• אירועי סוכות
• אורות חנוכה
• סדר ט"ו בשבט
• יום הזיכרון
• סדר פסח
• יום ירושלים
• שבועות
• יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל 

• יום העצמאות
• ט"ו באב
• 
קבלת שבת
 

ראש השנה

אני כפי ארימה

שנה חדשה כדאי לפתוח עם אירוע חדש. תחיה ויואל יכניסו את שמחת החג לאירוע וללב. אל תכני החג המשולבים במיטב השירים, ואל המילים המרגשות וכלי הנגינה, יצטרף השופר עם צליליו החודרים ללבבות. ניתן טעם חדש לסימני החג המתוקים מדבש. נרים כוסית לחיים ונברך אותנו, את עם ישראל והעולם בשנה טובה.

אירועי סוכות

שלומית בונה סוכה
מלאו אסמינו בר ויקבינו יין. כי חג הסוכות הוא חג עם אווירה מיוחדת. משהו קליל ומרחף נישא ברוח מצד אחד והקשר למקורות ולמנהגים נשמר מהצד השני. תחיה ויואל יביאו את תכני החג בלויית השירים האהובים, ביחד נכיר את ארבעת המינים ומה הם אומרים על מי שאנחנו, ביחד נבלה במנגינה ובשירה, ואפילו נבנה סוכה מיניאטורית לשמחת הילדים. זה יהיה לילה שכולו שמחה והנאה רבה.

אורות חנוכה

וכולנו אור איתן
לחנוכיה שלנו שמונה נרות, לכל נר משמעות מיוחדת משלו. נ-נצח, ר-רגע, על אותם הדברים שמלווים וילוו אותנו תמיד. השלהבות מרקדות ואנו יוצאים איתן במחול. בחג החנוכה יש לנו הזדמנות למסע לאומי ועולמי בעקבות האור. איזה נעימות ושירים מחממים את הלב בימים הקרים? תחיה ויואל רודובסקי מדליקים איתכם חנוכייה ומספרים על הימים ההם והזמן הזה. בין לביבה לסופגנייה נתוודע לניחוחות ולטעמים כמוהם עדיין לא ידענו.

סדר ט"ו בשבט

חג לכל אילן
סדר ט"ו בשבט הוא משדרוגי החגים שארצנו השתבחה בהם. חג המבטא את הקשר בין העם לארצו, חג האקולוגיה. החיטה, השעורה, הגפן, התאנה וארבע כוסות היין, זוכים כאן למקום הראוי להם באהבה גדולה לטבע ולבריאה. תחיה ויואל יביאו אליכם סדר ט"ו בשבט ערוך מאלף ועד תו המשלב מצגת עם תכנים מן התרבות היהודית והוגים בני זמננו, צלילים ושירי משוררים המלווים את הצמיחה מפריחה עד הבשלה, בחגיגה גדולה עד השעות הקטנות.

סדר פסח

כולנו מסובין
תחיה ויואל יערכו לכם סדר פסח קסום המבהיר מיד מה נשתנה השנה, בשילוב מופלא של מסורת וחידוש. מצגת מהודרת של ההגדה תוקרן על המסך. לצד הטקסטים משולבים מיטב השירים האהובים. המשתתפים מתמצאים בקלות ומקריאים לכולם מהכתובים. הסדר ממשיך לתוך הלילה בשירה בציבור סוחפת בליווי גיטרה, חלילית ושקופיות מרהיבות. ניתן לבחור בין סדר בסגנון מסורתי לסדר בסגנון קיבוצי.

יום ירושלים

שבחי ירושלים
ירושלים של זהב ושל אירועים ושל זיכרונות. כמה יש לומר ולשיר לכבוד העיר ביום חגה. תחיה ויואל יציעו לכם תכנים שגם זקני ירושלים ישמחו לשמוע. מחרוזת השירים תלטף את סדקי הכותל העתיקים ותצא במחול בשכונות החדשות. כל יוזמה משלכם להקראה, שירה והפעלה תתקבל בברכה ובשמחה. יחד תיווצר חוויה שננצור בלבנו במשך כל השנה.

שבועות

סלינו על כתפינו

עכשיו אנחנו יכולים לעטר את עצמנו בעלים ובצלילים. הטבע חוגג בירוק ואנו משתלבים בו בחגיגה של מוסיקה וזמר. נאזין לנעימות עתיקות וחדשות, עדינות ומרעננות. נשמע הסברים על משמעויותיו המעניינות של חג השבועות. וכל העם רואים את הקולות וכל הנוכחים מתבוננים בשקופיות ושומעים את המנגינות עת נעשה ונשמע הופך כבמטה קסם לנשיר ונשמע… כך נחוש איך השירים הם דבש וחלב תחת לשוננו ונרים כוסית לקיץ טוב ומבורך לכולנו.

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

ונזכור את כולם

בתום הטקס המרכזי, נתכנס לשירת רבים. נזכור את הנופלים בשירי לוחמים וזיכרון מרגשים ונספר סיפורים וחוויות אישיות מן המלחמות והקרבות. צלילי החלילית החודרים ירטיטו את מיתרי ליבנו הכואב ויציפו מול עינינו את הזיכרונות איתם אנו מתייחדים. הגבורה תחזור ותצא מדפי העבר ותתחבר לחוויה האישית והפרטית של כל אחד מאיתנו. נצרף תמונות, נשוחח עם בני משפחה וחברים וננצור את היקרים לנו שהקריבו את היקר מכל.

יום העצמאות

כל עוד בלבב פנימה
הדגל שלנו כחול ולבן ואנו מניפים אותו בצוותא. רוצים לחגוג את הזיקוקים עם השירים המאירים את שמי הלילה? ואולי להיות למחרת בחיק הטבע ולחוש גם את הרגבים וגם את התווים? לארצנו יש יום הולדת ואתם עצמאיים להחליט איך לחגוג אותו. תחיה ויואל רודובסקי יגיעו איתכם לכל מקום שתבחרו, תחת גג או כיפת השמיים, וירימו את האירוע לגבהים חדשים.

ט"ו באב

הקיץ הזה תלבשי לבן

אהבה היא הרגש החזק ביותר המקשר בינינו והמוסיקה עוטפת וחובקת אותנו במיוחד ביום זה בחום וברכות אין קץ. איך נדע מה שרו האוהבים זה לזה בימי קדם? איך מדברת האהבה בכל השפות בארץ ובעולם? תחיה ויואל יסבירו לנו בשפת המוסיקה מה זאת אהבה, מה היא מבקשת וכיצד היא מקבלת ביטויים רבים, מגוונים ויפהפיים. יחידים, זוגות וקבוצות הם קהל נרגש ואוהב ברגעים קסומים של האזנה, שירה והשתתפות חברתית פעילה.

קבלת שבת

וביום השבת
בקבלת השבת עם תחיה ויואל, נפתח את הלב בשירה ונקבל את השבת באווירה רגועה בשעת בין הערביים הקסומה. נדליק נרות, נברך על החלה, והמבוגרים יוכלו להתרפק על השירים המוכרים מקבלות השבת המשפחתיות של פעם. כאן ניצור לילדים זיכרונות שבת שילוו אותם גם כבוגרים. הדלקת הנרות היא חלק מהחוויה בה אנו נכנסים להפוגה קלה מהשבוע החולף, לקראת השבוע הבא.

חייגו עכשיו לתחיה ויואל 054-2023531, ואתם מסודרים.

© 2017 שירה בציבור עם תחיה ויואל | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress